За колку минути ќе ја решите загатката?

За колку минути ќе ја решите загатката?

Оваа загатка, децата на претшколска возраст можат да ја решат за 5-10 минути, на програмерите може да им треба 1 час, а на останатите луѓе… Епа, проверете и пишете го одговорот во коментар.

За колку минути ќе ја решите загатката?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. emi Reply

  =2

  • Filip Reply

   2 🙂

 2. аквариум Reply

  5 програмери за 15 мин. со помош на GOOGLE
  Се брои се што е кругче. 8 = 2 кругчиња, 6 = 1 кругче итн.
  😀

 3. egw Reply

  2 😉

 4. Julija Reply

  2

 5. Име Reply

  2

 6. Despina Miteva Reply

  5 minuti 😀
  poslednoto e 2
  kolku krugcinja ustvari ima 😀

 7. Somebody Reply

  1 e odgovorot?

 8. pemperle Reply

  2

 9. Frosina Reply

  1

 10. Frosina Reply

  2

 11. Frosina Reply

  2 – бројот на кругови во цифрите

 12. Mili Reply

  2581 = 2

 13. kAte Reply

  2

 14. Goc Reply

  0

 15. Goc Reply

  2

 16. milena Reply

  Odgovorot e 2

 17. MARIJA Reply

  ODGOVOR: 7

 18. vikiii Reply

  2 ( samo 8 ima 2 krugcinja)

 19. MaRtiNa Reply

  ima 8 2 krugcinja

 20. MaRtiNa Reply

  8 ima 2 krugcinja

 21. mihaela Reply

  mislim deka nemase da mi tekne ako ne gi procitav komentarive 😀 svarno, se broi sve so e krukce, i odgovorot e ednakov na 2 🙂 interesno

 22. Маја Reply

  2 🙂

 23. Христина Reply

  20 secundi

 24. Marko Reply

  2 pozzz

 25. Dara Reply

  Do Hristina, ako si 18 I pomlada da mi bides snaa za sin mi. Toj za10 sekundi a jas za dva dena:))))) ( idealna svekrva)

 26. *princess Reply

  1 programerka za 3 min 😀 mnogu e lesno

 27. Nepoznat na sirokata javnost Reply

  2 (samo sto jas ne gi broev krukcinjata, tuku ednostavno presmetav deka osumkata ja ima vrednosta 2, dodeka 0, 6 i 9 imaat vrednost 1)

 28. Zaklina Reply

  2

 29. Аце Reply

  Задачата е интересна има логика, но не верувам дека ни 10 % од децата од претшколска возраст воопшто ќе ја решат.

  • Milann Reply

   Toa so decata od pretskolska vozrast i programerite e del od zagatkata. Ne e fakt. Malo nasocuvanje kon moznite resenija.

 30. MJ Reply

  Тоа со предшколската возраст е само провоцирање, во смисол.. како они можат јас не. xD

 31. vesna Reply

  2

 32. kristina Reply

  2 :p

 33. DonFilix Reply

  2

 34. Veda Reply

  30 sec 🙂

 35. heyiamsweet Reply

  pomalce od edna minuta mi trebashe

 36. NikolaOdStrumica Reply

  Zaso na takvi postove ne napravate da nemoze da se komentire? Ili na primer da napravate da moze da se vnese odgovor i posle tava da te odnese na druga strana deka so ke bide daden tocnio odgovor 🙂

Остави коментар