Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

Некои од познатите личности навистина им пркосат на годините. Проверете дали има такви и меѓу следните 13. Среќно! 🙂

1. Колку години има Чак Норис? Добро внимавајте на одговорот.

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 63
б) 72
в) 56

2. А, колку години би ѝ дале американската актерка Мариса Томеј?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 48
б) 33
в) 37

3. Сега погодете колку е стар на сликата покојниот канадскиот актер и музичар Кори Монтеит?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 19
б) 25
в) 30

4. Со која од следните бројки би го „оцениле“ изгледот на Кијану Ривс?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 36
б) 48
в) 41

5. Колку е возрасна канадската пејачка Карли Реј Џепсен, позната по музичкиот хит „Call Me Maybe“?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 16
б) 19
в) 27

6. Погодете ги годините на американскиот актер и комичар Џејсон Ерлс.

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 35
б) 30
в) 21

7. Колку години би му дале на американскиот актер, писател, рапер и комичар со грчко потекло Енди Милонаки (познат е по неговото шоу „The Andy Milonakis Show“, кое се емитува на Ем-Ти-Ви)?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 16
б) 22
в) 36

8. Знаете ли колку години има холивудската актерка Џулија Луис-Дрејфус?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 40
б) 46
в) 51

9. А, што мислите за возраста на американскиот актер и поранешен модел Габриел Ман?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 29
б) 40
в) 36

10. Ги погодувате ли годините на актерот Џон Чо?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 40
б) 33
в) 28

11. Да видиме колку ви се познати годините на раперот Ел Ел Кул Џеј?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 28
б) 39
в) 44

12. Која е возраста на оскаровецот Морган Фримен?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 56
б) 75
в) 64

13. И за крај, колку години има актерот Вилијам Шатнер, кој дефинитивно е најпознат по улогата на капетанот Кирк?

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

а) 81
б) 76
в) 64

ОДГОВОРИ:

1. б

2. а

3. в

4. б

5. в

6. а

7. в

8. в

9. б

10. а

11. в

12. б

13. а

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. ema Reply

    Za Corey treba vo minato vreme da se napise ili da se trgne od listata.

    • Кафе пауза Reply

      Благодариме за забелешката. Интервенирано!

Остави коментар