оргазам | Кафе пауза - Part 4

10 причини зошто жените не доживуваат секогаш оргазам

Некои жени не доживуваат секогаш оргазам, додека пак други поминуваат и цел живот без тоа искуство. Зошто се случува тоа?

10 машки прашања за сексот одговорени од сексолог

Ова се десет прашања во врска со сексот кои мажите сакаат да ги постават, но се срамат или нема кој да им ги одговори.

13 брзи и интересни факти поврзани со сексот кои малкумина ги знаат

Многу работи поврзани со сексот треба допрва да се истражуваат, многу работи се познати, а меѓу нив има и некои кои се доста интересни и малкумина ги знаат.

4 неверојатни работи поврзани со сексот кои некогаш биле нормални

Денеска се чудиме на тоа што било нормално во сексот порано, а веројатно и генерациите после нас ќе се чудат на ист начин за денешнината.

7 стравови поврзани со сексот кои ги имаат и мажите и жените

Мажите и жените имаат одредени стравови поврзани со сексот кои обично се различни во зависност од полот, но некои истражувања потврдуваат дека има и такви кои им се заеднички.

16 начини за најдобриот секс кој некогаш сте го имале

Сте знаеле ли дека зголемената изложеност на сонце ја зголемува и сексуалната желба?

Мажите со големи стомаци траат подолго во кревет

Една студија на научници од Турција дала сосема неочекуван резултат...

Тантричка масажа која секоја жена би сакала да ја искуси

После ваква глетка на мултикратно задоволство на целото тело, сигурно и самите ќе сакате да ја научите техниката.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Што жените сакаат мажите да знаат за сексот, но не би им кажале сами?

Да ви помогнеме. Еве што сè жените посакуваат мажите да знаат за сексот.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Најинтересните статистички податоци и рекорди во сексот

Брачните парови најчесто ја практикуваат мисионерската поза, жените во текот на животот просечно менуваат 4 партнери, еден од десет парови спијат одвоено.
Датум: 16 ное 2014
, Автор:

21 работа која можеби досега не сте ја знаеле за сексот

Иако можеби мислиме дека сме доволно информирани за сексот и сè во врска со него, различни истражувања секојдневно пронаоѓаат и докажуваат нови работи. Следниве 20+ работи се наоѓаат сигурно на таа листа.

5 секс трикови за посилен оргазам

Колку и да мислите дека сексот со партнерот ви е добар, секогаш може да стане уште подобар. Нешто сменете, нешто додадете и веќе имате услови за многу пожешки мигови во спалната соба.
Датум: 08 окт 2014
, Автор: