15 март 2015 | Кафе пауза

13 брзи и интересни факти поврзани со сексот кои малкумина ги знаат

Многу работи поврзани со сексот треба допрва да се истражуваат, многу работи се познати, а меѓу нив има и некои кои се доста интересни и малкумина ги знаат.

25 вандализирани знаци со урнебесно смешни одговори

Некои луѓе се многу креативни, имаат извонредна смисла за хумор и се многу храбри. Благодарение на нив можеме да се насмееме на овие знаци кои се вандализирани, но и многу смешни.

7 видови храна со кои многу побрзо се слабее

Според истражувањата на нутриционистите постојат некои намирници кои доколку ги консумирате ќе го забрзаат топењето на килограмите, секако ако целиот режим на исхрана ви е среден.

11 основни работи кои секој маж во врска треба да ги знае за да ја задржи саканата

Експертите за врски велат дека ако ги знаете овие основни единаесет работи за врските, работите стануваат поедноставни и имате многу големи шанси да ја задржите својата сакана покрај себе.

Формата на брадата кај жените открива каков е нивниот сексуален апетит

Група психолози потврдиле нешто кое веќе го знаевме или во кое барем се сомневавме – жените со широка и силна вилица имаат посилно либидо.

Ѕрррр…. ѕвони за зрелост. На следниот час вратете се со детскиот жар!

Се сеќавате ли на вашето детство, на тоа какво дете бевте, какви сништа и желби имавте? Дали и сега доследно ги следите? Дали напуштајќи го детското тело го напуштаме и детето, па тој детски дух повеќе не се вклопува со веќе одраснатото тело?
Датум: 15 мар 2015

Извинувања кои ги заслужувате, но кои никогаш не сте ги добиле

Прочитајте дел од оние извинувања кои навистина ги заслужувате, но кои никогаш не успеале да стигнат до вас...

Нови адети за невообичаена свадба

Ако сте од оние кои сакаат свадбата да им изгледа уникатно и ослободена од традиционалните адети, ви нудиме 8 оригинални решенија.
Датум: 15 мар 2015