оргазам | Кафе пауза - Part 5

Момци, потрудете се: Жените открија како да ги доведете до оргазам!

Мажите никогаш не можат да бидат 100 проценти сигурни дека нивните партнерки ќе доживеат оргазам, ниту пак постои техника која тоа го гарантира. Но, едно е сигурно...
Датум: 27 авг 2014
, Автор:

Кои се трите најперверзни хороскопски знаци?

Не треба да се генерализира ниту да се сфаќа пресериозно, но според астролошките карактеристики, овие 3 знаци се поперверзни од останатите. Што велите, дали е така?
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

Секс-поза која ја обожаваат 89% од мажите

Која е таа поза која на мажите им дава фантастичен поглед и слободен пристап до сите врели точки на женското тело? Веќе можете да претпоставите, тоа е доги стилот.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

10 начини да доживувате подобри и посилни оргазми

Постојат оргазми и не-престанувај-продолжи-така-лебдам-во-облаците оргазми. Ако целите кон вторите, на овие 10 начини можете да постигнете подобар оргазам уште вечерва.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Кинеска деветка: Нова секс-поза која ги излудува жените

Доколку ви здодеаја мисионерската и кучешката поза, ова е една егзотична секс-поза која може целосно да ви го освежи сексуалниот живот.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

50 интересни причини зошто е добро да се биде жена

Освен тоа што жените не мора да се прашуваат дали детето што го носат е нивно, да си ги местат гениталиите, да се грижат што ќе мислат другите додека се гушкаат со пријателките, тие исто така по правило живеат подолго и не ќелават.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

5 најчудни видови оргазам

За овие луѓе, класичното постигнување оргазам не е опција. Нив ги возбудуваат работи за кои ретко кој друг би размислувал во сексуален контекст.
Датум: 04 фев 2014
, Автор:

Вистини и невистини поврзани со сексот

За сексот ретко се зборува отворено, но луѓето често „знаат“ многу работи кои се поврзани со него. Некои факти се проверени и докажани, но други работи се само нечии претпоставки кои некако успеале да стигнат до премногу луѓе. Проверете колку вие знаете за сексот.
Датум: 20 јан 2014
, Автор:

Пружете ѝ оргазам во времетраење од 30 минути

Женскиот оргазам трае најмногу 15 секунди. Но, според експертите за секс Алан и Дони Брауер, тоа задоволство може да се продолжи до половина час.
Датум: 07 јан 2014
, Автор:

За што жените најмногу ги лажат мажите?

Постојат тајни кои жените сакаат да ги чуваат само за себе и никогаш да не ги споделат со својот партнер.

7 непознати факти за машкото тело

Запознајте се со овие непознати, а многу интересни факти за машкото тело.

Топ 6 грижи кои жените ги имаат за сексот

Заштитете се подобро, уживајте повеќе и изненадете се од работите кои досега не сте ги знаеле за сексот.
Датум: 22 авг 2013
, Автор: