50 интересни причини зошто е добро да се биде жена

Освен тоа што жените не мора да се прашуваат дали детето што го носат е нивно, да си ги местат гениталиите, да се грижат што ќе мислат другите додека се гушкаат со пријателките, тие исто така по правило живеат подолго и не ќелават.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Зошто да се одлучите за студирање во странство?

Студирањето во странство е искуство кое ве менува, ве прави независни и ве насочува кон искористување на сите скриени потенцијали. Еве кои се и другите добри причини зошто треба да се одлучите на ваков потег.

6 вистини за љубовта кои никој не сака да ги признае

Многу работи во љубовните врски се слатки, многу се и непријатни и горчливи, но за одредени работи луѓето ретко зборуваат, иако секогаш се вистинити.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Оскари, 2014: Фустаните во кои блескаа познатите на црвениот тепих

Тешко е да се направи селекција на најдобрите од толку многу гламур, елеганција и софистицираност, но како некои од најубавите фустани ги издвојуваме овие...
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Значењето на боите во процесот на дизајнирање на логоа

Кога дизајнирате лого за вашата компанија, од голема важност е во вистинско време да се запрашате каков вид емоции сакате да постигнете со вашиот бренд.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Уникатни идеи за уредување на работниот простор

Работниот простор е место каде го поминувате поголемиот дел од времето, па од голема важност е тоа да биде инспиративно и функционално уредено на креативен начин.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Предлози за читање: Книги кои го одземаат здивот

Доколку сте нежна и романтична душа и трагате по приказни кои ќе ви го допрат срцето, овие книги се вистинскиот избор за вас.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Зошто треба да си ја следите интуицијата?

Има моменти во животот кога интуитивно знаеме што треба да направиме и кон што треба да целиме, но понекогаш ги игнорираме таквите чувства и решаваме да дејствуваме разумно. Еве зошто тоа не треба да биде така...

Се одржа 16-иот „ФИС Сноуборд Куп – Попова Шапка 2014“

Натпреварувачи од Македонија, Србија, Хрватска, Бугарија, Босна и Херцеговина и Чешка си ги одмерија силите на патеката Ајдучка рамнина
Датум: 03 мар 2014
, Автор: