Оскари, 2014: Фустаните во кои блескаа познатите на црвениот тепих

Оскари, 2014: Фустаните во кои блескаа познатите на црвениот тепих

Одржувањето на Оскарите е најгламурозниот холивудски настан во годината. Тогаш имаме можност да видиме стотици прекрасни фустани во различни стилови зад кои стојат големите дизајнерски имиња како Диор, Прада, Армани, Версаче и други. Тешко е да се направи селекција на најдобрите од толку многу гламур, елеганција и софистицираност, но како некои од најубавите фустани ги издвојуваме овие.


Шарлиз Терон, Диор

Шарлиз Терон, Диор

Џенифер Лоренс, Диор

Џенифер Лоренс, Диор

Ејми Адамс, Гучи

Ејми Адамс, Гучи

Лупита Нјонго

Лупита Нјонго, Прада

Кејт Хадсон, Версаче

Кејт Хадсон, Версаче

Кејт Бланшет, Армани

Погледнете ги и останатите фустани кои блескаа на црвениот оскаровски тепих оваа година.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар