7 непознати факти за машкото тело

Запознајте се со овие непознати, а многу интересни факти за машкото тело.

Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

Вкусни топчиња од компир кои се топат во уста...

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Фотографииве ќе направат магично да заборавиш на летните денови и да се радуваш за убавите денови кои се пред тебе.

Спречете го јо-јо ефектот после диетата

Враќањето на загубените килограми од строгата диета, не е само една голема фрустрација, бидејќи нема да ви се исплати трудот, туку и многу штетно за вашето здравје.

Како пивото и кафето влијаат на вашиот мозок?

Кога ќе достигнете ниво од 0,7 промили алкохол во крвта (околу 2 чаши пиво) станувате покреативни...

Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок

Овој фантастичен базен е во сопственост на една зграда со 42 ката во Бангкок, Тајланд.

10 придобивки од медот за кожата и косата

Медот се смета за најголемиот подарок од природата. Неговите здравствени придобивки му биле познати на човештвото уште од пред многу векови...

7 видови фустани кои секоја жена треба да ги има во својот плакар

Ниту еден женски плакар не е целосен доколку во него нема барем еден фустан.

Татко ѝ одржува лекција на својата ќерка на многу смешен начин

Скот Мекинтош од Јута се одлучил на многу интересен потег за да ја научи својата ќерка на лекција.