Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок

Овој фантастичен базен е во сопственост на една зграда со 42 ката во Бангкок, Тајланд. Издигнат е на кровот на помалиот дел од зградата и претставува совршена оаза за опуштање и релаксација.Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Целосно е опкружен со бујна вегетација, дрвена палуба и удобни лежалки, а за неговата изградба и дизајнирање било задолжено дизајнерското студио T.R.O.P., кои се специјалисти за вакви проекти.Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок Фантастичен базен на кровот на една зграда во Бангкок


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар