Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

Вкусни топчиња од компир кои се топат во уста

Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

Потребни состојки:
  • 700 г компир, варени
  • половина јајце
  • 30 г брашно
  • 125 г чедар кашкавал
  • 2 парчиња млад кромид, исечкани ситно
  • 60 г павлака
  • ½ лажиче сол
  • масло за готвење
Начин на подготовка:

1. Маслото ставете го во тава и убаво загрејте го.
2. Излупете ја лушпата од компирите и изрендајте ги на ренде.
3. Во компирите додадете ги останатите состојки и мешајте ги додека не добиете хомогена смеса.

Топли топчиња од компир полнети со кашкавал Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

4. Од смесата направете топчиња, наредете ги на плех за печење и оставете ги да се оладат во фрижидер, барем 10 минути. Откако ќе се оладат, пржете ги во маслото, додека не добијат кафена боја од сите страни. Оставете ги да се исцедат на хартиена крпа.

Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

5. Послужете ги топли со малку павлака и младо кромидче како додаток.

Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар