Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Фотографииве ќе направат магично да заборавиш на летните денови и да се радуваш за убавите денови кои се пред тебе.

Здраво пријателе,

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Слушнавме дека си тажен бидејќи летото завршува.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Доаѓа новата сезона во градот.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Ја викаме есен…

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

И таа е вистинска убавица.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Не велиме дека твоето мислење за есента треба да се базира само на естетскиот изглед.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Но, едноставно есента е навистина убава.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

На некој начин те тера да се запрашаш зошто некогаш воопшто си го сакал летото, нели?

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгијаПримамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Летото ги нема овие интензивни бои.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Ги нема овие длабоки нијанси и сенки.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Што ви недостига од летото? Сонцето? Забавата? Долгите вечерни прошетки?

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгијаПримамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Што ќе ти е? И есента има сонце, а прошетките во ова годишно време се волшебни!

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Наскоро ќе ги видиш оние блескаво златни лисја…

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Колоритната експлозија од листови…

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

И таа огнена мистерија која постои само од септември до ноември.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгијаПримамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Сериозно, на кого му е потребно лето?

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Ќе ти биде многу поубаво без него.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

И ќе ти биде мило што завршува.

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Чао лето!

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

Здравооооо, есен!

Примамливи есенски фотографии кои ќе те натераат да заборавиш на летната носталгија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар