28 мај 2014 | Кафе пауза

10 погрешни причини да останете со некого во врска

Постојат многу причини поради кои може да се убедувате себеси дека сте заљубени. Овие 10 во никој случај не треба да се доволни за да останете со некого во врска.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Пилинг за тело кој ја затегнува кожата и го сокрива целулитот

На сувата и испукана кожа ѝ е потребна соодветна нега, а таа се крие во само 4 состојки.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

10 начини да доживувате подобри и посилни оргазми

Постојат оргазми и не-престанувај-продолжи-така-лебдам-во-облаците оргазми. Ако целите кон вторите, на овие 10 начини можете да постигнете подобар оргазам уште вечерва.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Кои се најсоодветните обувки за долгиот летен фустан?

Нема ништо поубаво од долг, удобен, лелеав фустан во лето. И додека се уште се сомневате како да го искомбинирате, ви даваме неколку предлози за најсоодветните обувки. Да, не, можеби? Погледнете и самите.

Навистина делува: Чудотворен напиток за топење на салото околу стомакот

Веројатно и оваа година не почнавте навреме да се подготвувате за летото, но без грижа, овој напиток ќе надомести за пропуштеното.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Како интернетот влијае врз младите умови?

87% од наставниците и професорите велат дека интернетот создава генерации без концентрација. Дали е тоа навистина точно?

Што не смеете да им кажете на хороскопските знаци?

Секој хороскопски знак има работи кои не сака да ги слушне од соговорникот. Прочитајте на кој знак никогаш не треба да му побарате пари, пред кого не треба да се фалите, а кој задолжително ќе ви ги улови сите граматички грешки.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Книга: „Моќта на сегашниот миг“ – Екарт Тол

Колку е моќен сегашниот миг? Дали го слушаме внатрешното „јас“? Дали ја користиме целата сила што ја поседуваме?
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

6 корисни совети за да си го поедноставите животот

Сите имате денови кога посакувате да имате барем малку повеќе време за завршување на сите предвидени обврски. Постојано ги одложувате задачите, на крајот ве фаќа паника, патите од стрес и непроспиени ноќи.

Фрапе со малини

Овошно кафе задоволство за добар почеток на денот...