Навистина делува: Чудотворен напиток за топење на салото околу стомакот

Навистина делува: Чудотворен напиток за топење на салото околу стомакот

Веројатно и оваа година не почнавте навреме да се подготвувате за летото, но без грижа, овој напиток ќе надомести за пропуштеното.

navistina-deluva-chudotvoren-napitok-za-topenje-na-saloto-okolu-stomakot-kafepauza.mk

Ова е навистина чудотворен напиток кој секој може лесно да го подготви, а докажано делува, бидејќи го конзумирале и учесниците на американскиот натпревар „The Biggest Loser“ кои во текот на неколку недели покажале значајни резултати.

Потребни состојки:
  • 2 литри вода
  • 6 грејпфрути
  • 1 мандарина
  • ½ краставица (излупена)
  • Неколку свежи ливчиња нане
  • Мраз
Начин на подготовка:

Овошјето и зеленчукот најпрво излупете ги, а потоа испасирајте ги и ставете ги во водата. Додајте ги нането и мразот. За подобар ефект, оставете го напитокот да отстои два часа, а потоа конзумирајте го во текот на целиот ден.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. In Love Reply

    Nema magichen napitok za namaluvanje telesna tezhina,napitokov e zdrav i osvezhuva ama chudo nikakvo nema da napravi,za da oslabnesh treba da potroshish povekje kalorii otkolku sto vnesuvash,dosta vekje so ovie glupavi magichni dieti i prikazni,nekoj ke se izlazhe kje prochita i kje se razochara samo na kraj.

Остави коментар