Кинеска деветка: Нова секс-поза која ги излудува жените

Доколку ви здодеаја мисионерската и кучешката поза, ова е една егзотична секс-поза која може целосно да ви го освежи сексуалниот живот. Се работи за т.н. кинеска деветка која се состои од серија плитки и длабоки пенетрации, а може да се изведе на два начина.

Кинеска деветка: Нова секс-поза која ги излудува жените

Прв начин: 9:1

Машкото навлегува 9 пати плитко и еднаш длабоко. 10 пенетрации чинат една серија, а треба да се повторат барем 5 пати за да може жената да почувствува неверојатно задоволство што ќе ја доведе до страстен оргазам.

Втор начин: 9:1, 8:2, 7:3…

Вториот начин започнува исто како првиот, со 9 плитки и 1 длабоко навлегување во вагината, после што треба да се продолжи на овој начин: 8:2, 7:3, 6:4, 5:5, 4:6, 3:7, 2:8, 1:9. Ова повторете го 5-6 пати.

Техниката се изведува во состојба на потполна опуштеност на телото и умот. Еден круг од некоја серија можете да го повторите и повеќе пати, а можете да преминете и само на длабоко пенетрирање кога партнерката ќе добие силни вагинални контракции непосредно пред оргазмот.

Исто така, запомнете дека треба да бидете спонтани и нежни, а сексуалното задоволство засилете го со кружна масажа на клиторисот или со ритмичко мрдање на колковите во круг, во двете насоки наизменично.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Anonymous Reply

    Uste da.e. nova aa heheh

Остави коментар