04 февруари 2014 | Кафе пауза

Првото искуство со дождот: Радоста на преслатката 15-месечна Кејден

Ова преубаво видео го прикажува вистинското неизмерно радување на дождот на тогаш 15-месечната Кејден. Таа е навистина преслатка.
Датум: 04 фев 2014
, Автор:

5 најчудни видови оргазам

За овие луѓе, класичното постигнување оргазам не е опција. Нив ги возбудуваат работи за кои ретко кој друг би размислувал во сексуален контекст.
Датум: 04 фев 2014
, Автор:

Што се случува ако често јадете виршли, колбаси и салами?

Сигурно многупати сте чуле дека сувомесните производи не се добри за вас, но веројатно целата вистина за тоа колку се всушност нездрави не сте ја знаеле досега.
Датум: 04 фев 2014
, Автор:

Филмови адаптирани според најпознатите светски класици

Постојат многу филмски верзии на класиците, некои повеќе а други помалку добри. Ова се дел од оние кои успеале најдобро да ја доловат приказната.
Датум: 04 фев 2014
, Автор:

Како да го изградите музичкиот вкус?

Музиката е насекаде околу нас. Слушаме музика додека пешачиме, работиме, одмораме. Но, ако одговорот на прашањето каква музика слушате е „од сè по малку“, тогаш време е да почнете внимателно да го градите музичкиот вкус.

Модна инспирација: Несекојдневна девојка

Погледнете ги наредниве неколку фотографии кои се надеваме дека ќе ве инспирираат конечно да излезете од монотоноста која може да ја предизвика обичната и секојдневна „работна униформа“.

Скриената убавина на водените капки

Неверојатна течна уметност која се создава и исчезнува за помалку од секунда...