22 август 2013 | Кафе пауза

Интересни примени на пената за бричење

Освен за козметички цели, пената за бричење можете да ја искористите и за чистење на некои предмети, а со неа можете дури и да решите некој домаќински проблем.

ТВ серија: Портокаловата е новата црна (Orange is the New Black)

Ако завршиш во женски затвор, ќе ти се промени не само животот, туку и личноста
Датум: 22 авг 2013
, Автор:

Топ 6 грижи кои жените ги имаат за сексот

Заштитете се подобро, уживајте повеќе и изненадете се од работите кои досега не сте ги знаеле за сексот.
Датум: 22 авг 2013
, Автор:

Студент по архитектура претворил стар автобус во удобен дом

На студентот Хенк Батита му досадило да работи само на концептуални проекти кои постојат само на хартија и решил да внесе живот во својот последен проект...

Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина?

Одлична серија фотографии од храна која ѝ пркоси на гравитацијата...

Њујорк во минатото и во сегашноста

Њујорк постојано се развива и расте, па навистина е тешко да се документира секоја промена која ја претрпел градот во последниов век.

Како да си направите сув шампон за светла и за темна коса?

Можете многу лесно и евтино да си направите сами, сув шампон за третирање на косата измастена на коренот, кој покрај тоа што ќе ја впие маснотијата, ќе ви даде и малку волумен.
Датум: 22 авг 2013
, Автор:

Одлични фотографии со сурфери

Обидите да се направи совршена фотографија додека брановите се движат околу сурферите ретко кога се едноставни. Но, тоа воопшто не ги спречува упорните фотографи во својата цел.