18 јуни 2014 | Кафе пауза

Што кога ќе ви се заглави прстенот? Еве го наједноставното решение

Потребно ви е само парче дебел конец и алатка, на пример клештичка, да го пикнете конецот под прстенот, и секако, уште еден пар раце кој ќе ја спроведе постапката.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

Чудотворен мелем: Го намалува обемот на струкот и ги топи масните наслаги од стомакот

Благодарение на овој рецепт, многу жени намалувале по 1 см од обемот на струкот на ден.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

5 модни комбинации за првиот состанок и впечатокот кој со нив го оставате

Сѐ што ќе облечете зборува во ваше име и открива што очекувате од состанокот.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

6 начини да го зацврстите вашето пријателство

Доколку имате некоја блиска личност која чувствувате како да се оддалечува од вас или пак, со која едноставно сакате да бидете уште поблиски, со помош на наредниве неколку начини ќе можете да го зацврстите вашето пријателство...

Книга: „Беатриче и Вергилиј“ – Јан Мартел

Една тешка тема исткаена со мистериозност и метафори и пренесена на неконзервативен, но суштински начин. Ќе сакате да ја прочитате.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

10 работи кои веројатно не сте ги знаеле за Хенри VIII

Дали некогаш сте се интересирале за кралските фамилии? Можеби за Тудорите? Па, имаме супер вест за вас. Денес издвојуваме 10 необични факти поврзани со Хенри VIII...

Соба без книги…

„Соба без книги е како тело без душа.“
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

Модна инспирација: Бели летни фустани

Зарем има подобра боја од белата кога станува збор за летно фустанче?

Убавините на Италија низ прекрасни фотографии

Италија не е само земја на вкусна храна, убави луѓе, специфични вина и одлична клима, туку и на огромен број природни убавини.

Секс-поза која ја обожаваат 89% од мажите

Која е таа поза која на мажите им дава фантастичен поглед и слободен пристап до сите врели точки на женското тело? Веќе можете да претпоставите, тоа е доги стилот.
Датум: 18 јун 2014
, Автор: