20 јануари 2014 | Кафе пауза

Вистини и невистини поврзани со сексот

За сексот ретко се зборува отворено, но луѓето често „знаат“ многу работи кои се поврзани со него. Некои факти се проверени и докажани, но други работи се само нечии претпоставки кои некако успеале да стигнат до премногу луѓе. Проверете колку вие знаете за сексот.
Датум: 20 јан 2014
, Автор:

12 знаци дека поминувате премногу време на интернет

Ако скролате на излози, кликате во весници и стискате „Play“ на телевизорот наместо „Pause“ на компјутерот, тогаш можеби веќе сте претерале со вашите интернет активности. Овие 12 знаци се апсолутен доказ за тоа.
Датум: 20 јан 2014
, Автор:

Бојата на вашите очи зборува за вашата личност

Психолозите обрнуваат многу внимание на очите за да откријат дали некој лаже или ја кажува вистината кога зборува за своите моментални чувства. Но, дали сте знаеле дека за вашата личност зборува и самата боја на вашите очи?
Датум: 20 јан 2014
, Автор:

Инспиративни цитати од ТВ серијата „Вовед во анатомија“

Мередит Греј: „Повеќе текила. Повеќе љубов. Повеќе од сè. Повеќе е подобро.“

Храна која најдобро оди со вино

Нема ништо поубаво од добро вино искомбинирано со вкусна храна. Погледнете кои се производите што најдобро одат со овој пијалок.

Те молам врати ми се: Како да дознаете дали бившиот ве сака назад?

Проверете какви се неговите размислувања за вашата мината врска и неговите ставови за вашата иднина според групата одговори кои најмногу одговараат на вашата ситуација.
Датум: 20 јан 2014
, Автор:

Се отвори првиот ресторан Гудис во Веро Центарот!

Денес официјално започна со работа првиот ресторан на „Гудис“ во „Веро центарот“, со што скопјани ќе ја имаат уникатната можност први да го посетат реномираниот ресторан за брза храна и да уживаат во оригиналните и префинети вкусови од овој бренд.
Датум: 20 јан 2014
, Автор: