12 знаци дека поминувате премногу време на интернет

12 знаци дека поминувате премногу време на интернет

Знаеме дека е многу забавно на интернет. По цел ден можете да гледате мачки кои симпатично се изглупирале пред камерите на нивните сопственици, слатки бебиња во креативни фотографии кои ги направиле нивните родители, астролошки прогнози…

12 знаци дека поминувате премногу време на интернет

Сепак, доаѓа момент кога треба да го затворите лаптопот и да излезете надвор во „вистинскиот свет“. Но, ако скролате на излози, кликате во весници и стискате „Play“ на телевизорот наместо „Pause“ на компјутерот, тогаш можеби веќе сте претерале со вашите интернет активности. Овие 12 знаци се апсолутен доказ за тоа.

1. Ќе излезете надвор, а сепак постојано слушате како да ви стигаат пораки на Фејсбук

12 знаци дека поминувате премногу време на интернет

2. На некој начин сраснавте со лаптопот и не дозволувате никој да ви го чепка

12 знаци дека поминувате премногу време на интернет

3. Имате потреба да бидете онлајн дури и кога не е баш најсоодветно

12 знаци дека поминувате премногу време на интернет


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар