Кои се трите најперверзни хороскопски знаци?

Не треба да се генерализира ниту да се сфаќа пресериозно, но според астролошките карактеристики, овие 3 знаци се поперверзни од останатите. Што велите, дали е така?

1-koi-se-trite-najperverzni-horoskopski-znaci-kafepauza.mk

Лав

Тие се горди на својата грива и никогаш не им е здодевно да слушаат пофалби за себе. Јасно е, тие имаат самодоверба, а често тоа добро го искористуваат во сексот. Иако во друштвениот и во професионалниот живот сакаат да водат, во кревет немаат ништо против доколку партнерот/ката повремено го презема кормилото. Во тој случај се претвораат во сексуални робови спремни да ја исполнат секоја желба. Садо-мазо техниките не им се непознати, а во кожа се чувствуваат како вистински кралеви.

Рак

Со биполарните Ракови никогаш не знаете на што сте. Освен во сексот. Во тие моменти секогаш ќе уживате со нив. Раковите многу сакаат да фантазираат, па често си „играат“ со партнерите. Жената-Рак ќе ве заведе нежно, но во кревет воопшто нема да се воздржува. Мажите пак секогаш ќе ги поместуваат границите и ќе освојуваат нови планини. По број на оргазми, Раковите се непобедливи, но не исклучиво по своите. Овие астролошки секс-мајстори ќе ви пружат еднакво уживање како и за себе. Доколку појдете да се забавувате со Рак, не заборавајте да испиете неколку кафиња. Тие заспиваат дури пред зори.

Скорпија

Последни, ама не и најмалку перверзни. Сите барем еднаш во животот ја слушнале приказната за Скорпиите. Се зборува дека меѓу нив има најмногу сексуални зависници. Се прашувате зошто? Едноставно, тие сакаат секс и од тоа не се срамат. Каде и да се најдат тие веднаш го подигнуваат нивото на сексуални вибрации. Скорпиите доста обрнуваат внимание на изгледот и не им пречи да вложуваат во себе. Луксузна облека, добри парфеми и свилена постелнина. Тоа можете да го очекувате од нив, а покрај тоа ќе ви ја исполнат и секоја ваша фантазија. Секако, само доколку вие ги исполните нивните очекувања. Скорпиите се и супер пријатели, особено ако се со „бенефиции“.

Прочитајте и: Кои се трите најсексапилни хороскопски знаци?

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар