Кои мускули жените најмногу ги обожаваат кај мажите?

Да, повеќето жени обожаваат момци со „сикс пек“, но тоа не е единствениот дел од телото кое сакаат да го гледаат на плажа или во кревет. Иако секоја жена има свој вкус, ова се 5-те мускули на телото во кои тие генерално најмногу уживаат да гледаат.
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

Секоја недела овој фризер излегува на улиците во Њујорк и ги потстрижува бездомниците

Марк Бустос ги поминува своите неделни попладниња средувајќи ги косите на бездомниците, кои не би можеле да си дозволат да платат за ваква услуга.
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

Кои се трите најперверзни хороскопски знаци?

Не треба да се генерализира ниту да се сфаќа пресериозно, но според астролошките карактеристики, овие 3 знаци се поперверзни од останатите. Што велите, дали е така?
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

3 природни отстранувачи на шминка за лице како на бебе

Не мора да користите специјални производи за отстранување на шминката од вашето лице. Памукчињата за вадење шминка можете да ги натопите во некои производи кои веќе ги имате во кујната.
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

Факти што не ги знаевте за Малдиви

Се будите, ја земате шолјата кафе и тргнувате кон една од најубавите плажи на светот. Седите под палмите и се опуштате со свежо подготвени морски деликатеси кои ви ги послужуваат на плажата. Сакате да дознаете уште нешто за Малдиви?
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

Шармантен студентски апартман во Гетеборг

Овој мал стан во Гетеборг, наменет за студентите во Шведска, ја менува перцепцијата за тоа како треба да изгледаат студентските живеалишта.

7 вежби со кои ќе го трансформирате вашето тело

Со помош на овие вежби го затегнувате телото, но и ги горите калориите. Не губете време со други вежби, овие 7 не смеете да ги изоставите од вашата фитнес програма.
Датум: 19 авг 2014
, Автор: