Шармантен студентски апартман во Гетеборг

Шармантен студентски апартман во Гетеборг

Овој мал стан во Гетеборг, наменет за студентите во Шведска, ја менува перцепцијата за тоа како треба да изгледаат студентските живеалишта. На површина од само 39 метри квадратни, содржи прекрасни дрвени изработки, високи прозорци и елементи кои потсетуваат на историското минато на самата зграда, која датира од почетокот на 19-от век.

(12) sharmanten-studentski-apartman-vo-geteborg-kafepauza.mk

Ова претставува комплетно реновиран простор со нова, целосно опремена кујна, која многу практично е интегрирана во самиот широк и простран дневен простор. Апартманот изобилува со дневна светлина и нуди прекрасен поглед кон природата.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар