Пружете ѝ оргазам во времетраење од 30 минути

Женскиот оргазам трае најмногу 15 секунди. Но, според експертите за секс Алан и Дони Брауер, тоа задоволство може да се продолжи до половина час. Нивниот метод бара доста вложување, но ако се примени правилно, резултатот може да биде маратонски оргазам со повремени контракции до 24 часа по сексуалниот чин.

Пружете ѝ оргазам во времетраење од 30 минути

За да ви успее оваа тактика, покрај вие, треба да биде подготвена и вашата партнерка. Но, вреди да се потрудите. После ова, вашата партнерка ќе се чувствува бескрајно секси и ќе ви биде многу благодарна.

Прво, таа треба да се ослободи од сите грижи и да има позитивни мисли за сексот. Многу жени потсвесно повеќе се противат на задоволството отколку што го прифаќаат и затоа мора да дојде до т.н. когнитивна реконструкција. Следно, таа треба да ја прави Кегеловата вежба (да го стега и опушта мускулот кој го користи кога уринира). Најпосле, неопходно е што поредовно да мастурбира за да дознае што најмногу ѝ се допаѓа, кој ритам, кој притисок итн.

Ако го завршила овој дел, а вие сте добро одморени, можете да почнете. Вашата партнерка треба да легне, а вие да клекнете покрај неа. Намачкајте ја нејзината вагина и одоколу со лубрикант и допирајте ја 5 минути без да го стимулирате нејзиниот клиторис или внатрешноста на нејзината вагина. Потоа, почнете со допири на клиторисот, кружејќи со средниот прст по еден круг во секунда. Таа задолжително нека ви каже колку силно и со која брзина тоа да го правите.

Додека вие го правите ова, таа треба да ги започне контракциите кои ги вежбала претходно пропратени со длабоко дишење од стомакот. Ако сè оди според планот, веќе сте блиску до оргазмот. Кога таа ќе осети дека ѝ се приближува врвот, посматрајте ја и следете ги контракциите во гениталниот дел кои траат 2 секунди и навестуваат оргазам.

Кога ќе почнат овие контракции, прекинете со стимулацијата на клиторисот и насочете се на внатрешните ѕидови на вагината. Правете кружни движења со прстите или пак полека вадете ги и ставајте ги назад во нејзината вагина. После оргазмот би требало да забележите како вагината се повлекува.

Целта на оваа техника е да се пролонгираат контракциите, затоа вашите прсти треба да останат во нејзината вагина и нежно да ја милувате додека таа не побара да го забрзате темпото. Ова би требало да предизвика уште еден циклус контракции, додека вие сè уште ја стимулирате во внатрешноста на нејзината вагина. Во моментот кога ќе почувствувате дека настанува пауза во пулсирањето, брзо префрлете се на клиторисот како претходно. Кружејќи со прстот околу клиторисот ќе почувствувате дека сте предизвикале нови контракции што е знак дека треба повторно да се вратите на вагината.

Наизменично стимулирајте ги клиторисот и вагината, додека контракциите не почнат да се случуваат на 1-5 секунди. Кога ова ќе го правите 15 минути, вагината сè помалку и помалку ќе се повлекува, а контракциите ќе стануваат сè почести.

Кога ќе дојде до степен на константно пулсирање, сте дошле до завршната точка. Наместете се така за да можете да ги користите двете раце за да можете да ја стимулирате и нејзината вагина и нејзиниот клиторис истовремено. Резултатот ќе биде оргазмично задоволство кое слоевито ќе настапува едноподруго.

По овој неверојатен оргазам, вашата девојка ќе се чувствува одлично и ќе ви бие многу благодарна.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар