Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Колегите на Крис Нака од „Блу мен груп“ од Чикаго му предложиле да се слика со Вригли, кучето на шефот, рекреирајќи ја познатата романтична сцена од филмот „Титаник“ во која Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет стојат на работ на бродот. Тоа што требало да биде забава за време на паузата за ручек, на Крис му се видело убаво, па на крајот го претворил во фото-проект.

„Театарот е навистина прекрасно место да се работи. Почнавме со фотографирање во последните пет минути од паузата за ручек и сè тргна оттаму. Некој испечати неколку од првите слики, ги закачи во зелената соба и луѓето од целиот театар почнаа да даваат сугестии за други филмови. Нема некоја голема причина за изборот на романтичните филмови. Почнавме со ‘Титаник’ и логично беше да продолжиме со тој тренд. Навистина, романтичните фотографии беа смешни и малку чудни. Планираме да продолжиме додека не ни се потрошат идеите,“ вели Крис.

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Страници на нашата љубов (The Notebook)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Спајдермен (Spiderman)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Дух (Ghost)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Дипломец (The Graduate)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Планината Броукбек (Brokeback Mountain)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Топ Ган (Top Gun)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Шеснаесет свеќи (Sixteen Candles)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Валкан танц (Dirty Dancing)

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Титаник (Titanic)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар