19 декември 2014 | Кафе пауза

7 чудни места на кои на секоја девојка ѝ растат влакна (Престанете да паничите!)

И дамите можат да бидат влакнести, некои повеќе, некои помалку, па ако мислите дека сте единствени кои имаат по некое диво влакно на вратот – дефинитивно не сте.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Поучна приказна: Дали навистина можете да напуштите некого?

Поучна приказна која ни докажува дека најважно е она што го имаме во срцето и мислите. Физички можеме да напуштиме некоја личност, но дали и умот и срцето ќе можат?
Датум: 19 дек 2014

10 типови момци од цртаните на Дизни кои ќе ги запознаете на факултет

Запознавте еден куп нови лица и карактери, некои ви одговараат за дружење, некои не, а еве кои 10 типови момци сигурно ги има и меѓу вашите нови колеги.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Што жените сакаат мажите да знаат за сексот, но не би им кажале сами?

Да ви помогнеме. Еве што сè жените посакуваат мажите да знаат за сексот.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Филм: Најбараниот човек (A Most Wanted Man)

Возбудлив шпионски трилер...

7 лоши ситуации во кои свесно се доведуваме себеси

Кога нешто што не треба го правиме свесно повеќе пати, тогаш веќе не станува збор за правење грешка, туку за избор повторно да ја направиме истата глупост.

Направи сам: Новогодишно декорирани шишиња со алкохол

Вака декорираните шишиња со алкохол се интересен и забавен начин алкохолот да се зачува студен дури и кога не е во фрижидер, а покрај тоа додава и новогодишна магија на забавата.

Неодоливите авантури на слаткото глувче Марти

Марти бил спасен од продавница за миленичиња во 2013 година каде што живеел сам во пластична кутија. Денес тој живее во дом полн со љубов каде што неговите сопственици се постојано покрај него...

4 едноставни и корисни работи кои многумина не знаат да ги прават

Веројатно ниту вие самите не знаете да правите некоја од овие работи.

SPRINGFIELD прогласен за најдобар трговски објект за 2014 година

Продажните места на брендот Springfield, кој е дел од групацијата Fashion Group го освоија првото место за Најдобар трговски објект за 2014 година, награда која ја доделува Град Скопје во соработка со SWOT Research. Springfield ja освои наградата во категоријата Бутици.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Овие празници, најдобрите подароци се спакувани во Три!

Од 20.12. до 31.01.2015, вратите на ТРИ се ширум отворени за сите кои сакаат да подарат книга – единствениот подарок кој не губи од вредноста, подарок кој продолжува да се подарува.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Кое е вистинското име на Дарио?

По 10 годишна пауза од ТВ екраните, Дарио се враќа со гостување во ток шоуто Еден на Еден, оваа сабота во 21.30ч на Алфа.
Датум: 19 дек 2014
, Автор: