Кое е вистинското име на Дарио?

Кое е вистинското име на Дарио?

По 10 годишна пауза од ТВ екраните, Дарио се враќа со гостување во ток шоуто Еден на Еден, оваа сабота во 21.30ч на Алфа. Сѐ за тоа како настанаа хитовите со кои пораснавме и на кои гледаме со носталгија, како и за многу други пикантерии во гостувањето на Дарио кај Жаре. Втор гостин во истата емисија ќе биде Влатко Лозаноски.


Додатна причина да не го пропуштате шоуто оваа сабота е премиерата на реалното шоу МЕЊАМ КОЗУ кое го осмислија Жаре и екипата.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар