08 октомври 2014 | Кафе пауза

Предизвик: Можете ли да ја решите најтешката загатка на светот?

Сите сакаме добри загатки, но оваа може дури и да ве изнервира. Па не за џабе е прогласена за најтешка на светот.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Како да испеглате кошула за 90 секунди?

Ако утрото сте се успале или едноставно немате време да пеглате кошула за на работа, овој трик ќе ви помогне да го забрзате процесот и за 90 секунди да бидете готови.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

7 чекори да се ослободите од акните за само две недели

Доколку имате проблем со мозолчиња, веројатно веќе сте пробале едно чудо козметички третмани, а ако се работи за нешто посериозно, сигурно сте посетиле и доктор.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

5 секс трикови за посилен оргазам

Колку и да мислите дека сексот со партнерот ви е добар, секогаш може да стане уште подобар. Нешто сменете, нешто додадете и веќе имате услови за многу пожешки мигови во спалната соба.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Книга: „Сенки од еднорог“ – Ракел Мартинес

Книга која ве повикува да се доближите до себеси и да се вивнете без да ги одвоите нозете од земјата...

Единствената работа која треба да ја барате кај вашиот партнер

Многумина одбираат партнери кои не поседуваат голем дел од карактеристиките што тие личности ги барале кај својот партнер. Зошто е тоа така?
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Прекрасни есенски фотографии кои ќе ве натераат да почнете да сликате

Овие прекрасни фотографии со есенски мотиви ќе ве натераат да излезете надвор и да почнете да фотографирате.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Совршен десерт готов за 6 минути

Вкусот на путер од кикирики за многумина е неодолив. Тој е одлична состојка за разни колачи, а ова е една брза и вкусна варијанта на колач во која овој вид путер е водечка состојка.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Престанете да се фокусирате на себе – не се врти сè околу вас, и тоа е во ред!

Ова се 5 реални примери кои покажуваат дека не се врти сè околу вас, но и дека тоа всушност е супер.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Прави го најдоброто што можеш

„Главата горе. Никој не очекува дека треба да го спасиш светот, инаку би бил роден со наметка и хеланки. Само прави го најдоброто што можеш.“
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

На отворањето на новиот продажен салон Т-Мобиле со 50% попуст на Самсунг смарт телефоните

9 октомври е посебен ден за корисниците на Т-Mobile. По повод отворањето на новата Телеком продавница во Градскиот Трговски Центар во Скопје, Т- Mobile подготвува неповторливо изненадување за посетителите.
Датум: 08 окт 2014
, Автор: