10 март 2015 | Кафе пауза

25 животни кои ја совладале техниката „прегрнување“ додека спијат

Кога станува збор за прегратки, овие животни се шампиони!

13 факти за магаренцата поради кои ќе посакате едно и за вас

И гледањето во овие слики е доволно да ги засакате, но прочитајте ги и овие факти за нив.

Клучни разлики во вашето однесување кога сте сингл и кога сте во врска

Оние кои се сингл веруваат дека никогаш нема да се променат. Но, и покрај сè, откако ќе влезат во врска нивниот живот се менува целосно.

Откријте кои 3 женски хороскопски знаци се најдобри за брак

Со кој хороскопски знак ве чека најдобар заеднички живот? Имате среќа ако веќе имате жена во некој од овие три знаци покрај себе.

Поучна приказна: Луѓето сакаат да живеат како паразити

Некогаш не така одамна си живеела една среќна мравка која секој ден доаѓала прва на работа. Била вредна и весела...

Од моден додаток до комплетен изглед: Трансформирајте ја вашата бесконечна марама во здолниште или фустан

Ако ви здодеаја фустаните и здолништата кои ги имате во вашиот плакар, експериментирајте со она што веќе го поседувате.
Датум: 10 мар 2015
, Автор:

Доколку вашето домашно милениче го прави ова, веднаш однесете го на ветеринар!

Со препознавање на овој симптом, големи се шансите дека ќе го спасите животот на вашето куче или маче.

7 стравови поврзани со сексот кои ги имаат и мажите и жените

Мажите и жените имаат одредени стравови поврзани со сексот кои обично се различни во зависност од полот, но некои истражувања потврдуваат дека има и такви кои им се заеднички.

Како брзо и ефикасно да отстраните дамки од вино и маснотии?

Најдобриот, наједноставниот и најбрзиот метод за отстранување дамки.

Совети од познатите дами за одморен изглед

На задоволство на многу жени, холивудските убавици и познати дами открија неколку од најкорисните трикови за убав и совршен изглед.
Датум: 10 мар 2015
, Автор:
12