Како брзо и ефикасно да отстраните дамки од вино и маснотии?

Ниските температури многу често доведуваат до вечери поминати покрај телевизор, јадејќи пица и пиејќи вино. Токму овие маратони на топло, можат да резултираат со голем број дамки од вино и пица на вашите омилени тренерки или пижами. И што е најтрагично, за работите да бидат полоши, секогаш кога се случува ова вие носите бело.

Како брзо и ефикасно да отстраните дамки од вино и маснотии?

Кари Бајрон тргнала во мисија да открие кој е најефикасниот метод за отстранување на овие страшни дамки и по читањето многу совети и губењето многу маички, таа конечно го открила најдобриот, наједноставниот и најбрзиот метод за отстранување дамки. Сè што ви е потребно е сјај за садови и оцет и можете да започнете. Погледнете го видеото за подетално објаснување…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар