Од моден додаток до комплетен изглед: Трансформирајте ја вашата бесконечна марама во здолниште или фустан

Од моден додаток до комплетен изглед: Трансформирајте ја вашата бесконечна марама во здолниште или фустан

Ако ви здодеаја фустаните и здолништата кои ги имате во вашиот плакар, а во моментов не сте при пари за да купувате нови, бидете креативни и експериментирајте со она што веќе го поседувате.

1-od-moden-dodatok-do-kompleten-izgled-transformirajte-ja-vashata-beskonechna-marama-vo-zdolnishte-ili-fustan-kafepauza.mk

Сме виделе како марамите може да се трансформираат во креативни парчиња облека, а овој пат следуваат 5 предлози тоа да го сторите со бесконечна свилена марама.

od-moden-dodatok-do-kompleten-izgled-transformirajte-ja-vashata-beskonechna-marama-vo-zdolnishte-ili-fustan-kafepauza.mk

Дополнително ќе ви требаат и еден до два ремени, како и шарено прслуче кое може да даде интересен ефект ако се проѕира низ марамата.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар