Авантуристички стан со внатрешен тобоган

Авантуристички стан со внатрешен тобоган

На поткровјето од една зграда во Менхетен од 19 век, се наоѓа неверојатно уреден модерен апартман, во кој центарот на вниманието е огромен тобоган со надворешност како огледало, кој поврзува четири ката. Ова значи дека од највисокиот кат можете да се излизгате четири ката надолу, со тоа што на третиот можете да излезете од тобоганот, но можете и да се премислете, да се вратите во лизгалицата и да продолжите до првиот кат. Авантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганИ како тоа да не е доволно забавно, на ѕидовите има и вештачки камчиња доколку почувствувате потреба за искачување на карпа. Њујоршкиот архитект Дејвид Хотсон, заедно со внатрешниот дизајнер Хизлаин Винјас го трансформирале овој простор за живеење во неверојатно модерен стан, во кој нема никогаш да му дозволите на детето во вас да заспие. Авантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАпартманот е одлично искомбиниран со стакло, нерѓосувачки челик, бели површини оживеани со колоритен мебел и акцентирани со креативни предмети. „Ова е комплексен ентериер со многу драматични елементи“ – потенцира Хатсон.Авантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоганАвантуристички стан со внатрешен тобоган


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар