12 март 2015 | Кафе пауза

Откријте кои се најдобрите вежби за секој хороскопски знак

Изгледа дека според хороскопот можете да откриете кој е најдобриот тренинг за вас...

9 начини на кои можете да го искористите бајатиот леб

Ако ви останало повеќе леб од претходните денови, немојте да го фрлате. Има повеќе начини тој да се искористи.

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

Тие ништо не одмолчуваат, не прават тактики кога да соопштат нешто, туку вистината ви ја плескаат директно в лице.

Отстранете ги болките во грбот за само 60 секунди

Доколку и вие страдате од овие болки, со помош на следниве вежби ќе можете да го опуштите телото и да го намалите чувството на притисок.

Најмодерното куче во светот поставува нови модни стандарди

Запознајте го Нутело, кучето кое навистина има талент за мода.

Какво е значењето на имињата на Дизниевите принцези?

Благодарение на Џек, млад 21-годишен блогер од Австралија кој е голем фан на цртаните на Дизни имаме можност да дознаеме што значат имињата на принцезите од овие филмови.

Неодолив чизкејк колач со манго

Тој не само што изгледа вкусно, туку и навистина е вкусен!

7 од најмладите родители на светот

Оние кои добиваат дете додека се тинејџери се многу млади родители, а ако и нивните деца тргнат по нивните стапки, по петнаесетина години ќе станат и најмладите баба и дедо на светот.

5 причини зошто не треба да бидете на диета заедно со вашиот партнер

Да ве предупредиме уште во старт, оваа идеја ќе се претвори во натпревар во кој вие сигурно ќе изгубите.

Винтиџ кутии за прстени претворени во детално изработени диорами

Кога ќе ги отворите овие кутии, вие ќе бидете транспортирани во друг свет.

Сателитски фотографии од нашата планета со свежа перспектива

„Дневен преглед“ е проект кој нѐ тера целосно да ја цениме убавината и комплексноста на градбите направени од човекот, системите кои човекот ги развил, како и неговите катастрофално поразителни влијанија врз планетата Земја.
Датум: 12 мар 2015
12