Најмодерното куче во светот поставува нови модни стандарди

Најмодерното куче во светот поставува нови модни стандарди

Запознајте го Нутело, кучето кое навистина има талент за мода. Тој сака убаво да се облекува за посебни прилики, како што се Денот на вљубените и Божиќ. Во зависност од сезоната и времето, тој одлично комбинира капи, џемпери, марами…, а во оние моменти кога се чувствува како дива, знае и да стави круна на својата глава.

(1) Најмодерното куче во светот поставува нови модни стандарди

Периките се составен дел од неговиот моден репертоар, па многу често можете да го видите и со долга коса или пак, со афро фризура. Погледнете колку е симпатично ова мало модерно куче…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар