7 од најмладите родители на светот

7 од најмладите родители на светот

Оние кои добиваат дете додека се тинејџери се многу млади родители, а ако и нивните деца тргнат по нивните стапки, по петнаесетина години ќе станат и најмладите баба и дедо на светот. Ова се неколку такви примери.

Само девојката лево има наполнето 30 години. Мажот до неа има 29, а другите двајца се нивната ќерка и нејзиното момче кои очекуваат свое дете.

7 од најмладите родители на светот

Оној лево е татко на оној од десно, а тој пак има свое бебе.

7 од најмладите родители на светот

Оваа девојка од Романија имала 23 години во моментот на фотографирањето и веќе била баба.

7 од најмладите родители на светот

Овие две дечиња не се сликаат со своето помало братче или сестричка, туку со нивното новородено бебе.

7 од најмладите родители на светот

Уште еден тинејџерски пар родители.

7 од најмладите родители на светот

И актерката Вупи Голдберг е дел од едно такво семејство со мали генерациски разлики. Девојката од лево е нејзината ќерка, а дечињата напред се внуците.

7 од најмладите родители на светот

И на крај уште една млада мајка која сè уште не знае ни како да го држи бебето.

7 од најмладите родители на светот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар