12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

Изреката „Што на ум, тоа на друм“ важи за овие луѓе. Тие ништо не одмолчуваат, не прават тактики кога да соопштат нешто, туку вистината ви ја плескаат директно в лице.

12-raboti-koi-gi-znaat-samo-lugjeto-koi-vi-ja-plesnuvaat-vistinata-direktno-v-lice

1. Тие мислат дека попуштањето и убавите зборови во прекумерна количина не се добри за вас

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

2. Сакаат да создадат подобар свет зборувајќи го точно она што го мислат

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

3. Тие се искрени, но на интересен начин, веројатно поради нивниот забавен сарказам

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

4. Железото го коваат додека е жешко, односно ја кажуваат вистината навреме пред да настанат последици поради нејзиното некажување

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

5. Знаат дека недоговорените прашања се одговараат преку комуникација

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

6. Свесни се дека животот е краток и дека работите треба да се кажуваат веднаш

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

7. После толку отворени и затворени врати поради нивниот начин на комуникација научиле дека сè е можно

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

8. Сфатиле дека сè може да се испреговара кога се директни

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

9. Не веруваат во тајни

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

10. Имаат дебела кожа која сами си ја стекнале

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

11. Знаат дека во име на љубовта мора да се кажат и некои непријатни работи

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

12. Сфаќаат дека некои луѓе не реагираат на нивниот начин на комуникација

12 работи кои ги знаат само луѓето кои ви ја плеснуваат вистината директно в лице

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар