06 април 2015 | Кафе пауза

Неочекуваната убавина на созревањето и животот како возрасни

Вистината е дека и покрај тоа што има негативни страни и многу обврски, постојат и цел тон нови и возбудливи нешта кои го прават вашиот живот како возрасни прекрасен.

Неодоливи локни: Најдобри совети за виткање на косата со фигаро или преса

Потребно е многу време за да се научи уметноста за виткање на косата, а многубројни фактори влијаат на крајниот резултат: времето, кои препарати за стилизирање и за заштита од топлина ги користите...

7 статуси кои жена никогаш не би требало да ги објави на Фејсбук

Овие 7 статуси ниту една образована, зрела и паметна дама нема да ги објави.

10 психолошки причини зошто мажите изневеруваат

Некои од мажите се едноставно незрели, додека пак кај некои други можеби се кријат подлабоки психолошки проблеми...

Кога и како се става кошулата во панталоните?

Aко сакате секогаш да изгледате убаво и средено и тоа да го направите на вистинскиот начин послушајте ги советите на стилистот Антонио Сентено.

10 машки прашања за сексот одговорени од сексолог

Ова се десет прашања во врска со сексот кои мажите сакаат да ги постават, но се срамат или нема кој да им ги одговори.

Животни кои сакаат да бидат фотографи

Фотографите кои одат да фотографираат во дивината сами ги бараат животните кои ќе ги видите на овие слики. Но овде ќе можете да се уверите дека и животните знаат да побараат нешто назад.

Неверојатно креативни идеи за декорација на велигденските јајца

Не постои правилен начин на кој можете да ги декорирате вашите велигденски јајца, бидејќи различни култури ширум светот пронашле илјадници начини на кои можат да уживаат во оваа античка традиција.

Како го доживуваме алкохолот на различна возраст?

Откако ќе влезат во своите тинејџерски години, па сè до нивната 30-тата година, сите девојки поминуваат низ неколку фази во кои им се менува вкусот и ставот за алкохолот.

10 знаци дека тој во вас гледа вистинска дама

Погледнете ги следниве начини на кои мажите ги гледаат дамите и откријте дали тој во вас гледа само уште една обична девојка или вистинска елегантна дама...

4 причини да не се грижите дека пропуштате нешто од животот

Секој од нас се соочил со стравот дека на еден или на друг начин пропуштаме некои битни убави моменти во животот.

6 знаци дека таа очекува да ја запросите

Ако сте во врска со девојка со која можете да ја замислите својата иднина, тогаш постои голема веројатност дека и таа на истиот начин гледа на вас.
12