05 февруари 2015 | Кафе пауза

7 најпопуларни видови фотографии на Инстаграм

Ова е мал водич за почетници кои најмногу од сè сакаат што повеќе лајкови на нивните фотографии.
Датум: 05 фев 2015
, Автор:

8 трикови кои оние што трчаат мора да ги знаат

Трчањето е прекрасна активност и штета е поради некои ситници да се откажете од неа.

ТВ серија: Ретроспектива (Hindsight)

Доколку се вратите назад во минатото и имате можност да смените една работа, дали би постапиле на поинаков начин?

7 тајни на француската кујна кои можете да ги примените дома

Французите имаат еден посебен однос кон храната кој како краен резултат ги дава вкусовите по кои ја познаваме.

Бои на кармини кои прават вашите заби да изгледаат побело

Понекогаш е навистина тешко и скапо да се одржи блескаво белата насмевка, но постојат одредени трикови со кои можете да креирате илузија и да ги покажете вашите заби во подобро светло.

Најдобрата музичка плејлиста за Денот на вљубените

Одлична плејлиста од 2 часа која ќе ја исполни вашата вечер со многу љубов, страст и романтика.

Крцкав нискокалоричен чипс од кој можете да јадете колку што ви душа сака

Не мора секогаш да се јаде од пресолениот класичен чипс...

Нијанси на руса коса: Врвен водич за блондинки со кој треба да појдете на фризер

Погледнете го овој водич кој ќе ви помогне да ја издвоите вашата омилена нијанса.

Дизајнерка се соочува со своите стравови изработувајќи гифови за нив

Иако малкумина сакаат да зборуваат за тоа, различните видови фобии и анксиозност се доста сериозен проблем кој често се игнорира како да не постои. Петра Швајгер постапува спротивно од тоа.

Што ви кажува за здравјето бојата на вашиот мрсул?

Секој има проблем со зголемено излачување на носна слуз во текот на студените месеци, но кај секого бојата не е иста.

16 начини за најдобриот секс кој некогаш сте го имале

Сте знаеле ли дека зголемената изложеност на сонце ја зголемува и сексуалната желба?

Забавно и едноставно: Исплетете бескраен шал, ќебе или ѓердан користејќи ги само вашите раце

Плетењето со раце ги преплави светските блогови и Јутјуб и кога ќе откриете колку е лесно, веднаш ќе сфатите зошто е толку популарно.
12