Вкусни и здрави чоколадни мафини без шеќер и брашно

Нема да ви одземат многу време, а ќе добиете здрава и вкусна ужина за секој дел од денот.

Идеи за лесни појадоци кои ќе ви дадат енергија за целиот ден

Со овие појадоци ќе имате енергија во текот на целиот ден!

Празнични мафини: Магија за сечија трпеза

Одлични колачи во облик на снежни кугли кои без сомнение ќе бидат најоригиналниот и најкреативниот украс на вашата трпеза...

Едноставни и сочни мафини за кои ви се потребни само 5 состојки

Богати чоколадни колачи кои се толку едноставни за подготовка, а сепак толку вкусни и сочни...

Мафини со вкус на јагоди и ванила

Десерт кој ќе ве расони и ќе ве исполни со среќа...

Вкусни мафини со крцкави лешници

Брз десерт за празнична гозба...

Волшебни новогодишни тортички од земјата на чудата

Празничен десерт за внесување калории со добар изговор!
Датум: 21 дек 2013
, Автор:

6 работи кои не треба да ги јадете за појадок

Храната што ја јадете наутро може да влијае врз вашето расположение низ целиот ден. Се смета дека здравиот појадок го намалува ризикот од рак и дијабетес. Сепак, постојат одредени продукти кои не треба да ги консумирате за појадок.

Кул вегетаријански рецепти

Супер вкусни оброци за подобро здравје и повеќе уживање...
Датум: 27 окт 2012
, Автор:

Мафини со боровинки

За подготовка на мафини постојат безброј различни рецепти и комбинации, но оваа со боровинки е навистина највкусна...

Снежни мини ванила тортички

Направете слатки снежни колачиња кои одлично одговараат со снежната покривка надвор, но се многу повкусни кога ги јадете внатре, на топло. :)
12