01 декември 2015 | Кафе пауза

За удобноста нема цена: На кои начини можете да го носите кардиганот оваа сезона?

Оваа есен времето е топло и сончево, па тенкиот кардиган за кул и интересен изглед е нешто навистина потребно.

Обувки по кои лудуваат познатите дами

Не е потребно многу време за некој моден тренд во Холивуд да стане апсолутен хит. Во тоа се уверуваме и со моментално најатрактивните и најпопуларни модели на обувки.

Социјален експеримент: Дечко послужува кафе во маичка со натпис: „Јас сум ХИВ позитивен“

Поради стравот од предрасуди, во Македонија ниту едно лице со ХИВ не го споделува јавно својот статус.
Датум: 01 дек 2015
, Автор:

4 важни нешта кои треба да ги знаете за антибиотиците

Најголемиот проблем со антибиотиците е што просечниот човек не знае многу за нив и за начинот на кој функционираат.

11 видови пријатели кои би требало да ги зачувате покрај себе

Овие личности се посебни и треба да направите сè што е во ваша моќ за ги задржите што подолго.

10 нешта кои можат да ги сфатат само амбициозните интроверти

Многу е тешко да се биде амбициозна личност, но уште потешко е доколку оваа карактеристика е проследена со интровертност.

Елена Антониевиќ: Во AVON самата си го одредувам работното време

„Со едномесечна заработка можете да си дозволите ексклузивно семејно патување“, вели Антониевиќ.
Датум: 01 дек 2015
, Автор:

Псај се враќа на сцената со нов чуден видео спот за песната „Daddy“

Се сеќавате на Псај, нели? Кој би можел да ја заборави добро познатата „Gangnam Style“?

Празнични мафини: Магија за сечија трпеза

Одлични колачи во облик на снежни кугли кои без сомнение ќе бидат најоригиналниот и најкреативниот украс на вашата трпеза...

3 вежби за совршено обликуван задник

Епа ајде, облечете ја вашата спортска опрема и почнете веднаш!

ВО КОНЦЕПТ 37: Изложба на „Мика“ – рачно изработени предмети од кожа

На првата самостојна изложба на Гоце Новачевски и брендот МИКА, која ќе се одржи во aрт кафето „Концепт 37“ во Скопје, ќе бидат претставени уникатно дизајнирани предмети од кожа, кои во себе содржат уметничка и функционална вредност.
Датум: 01 дек 2015
, Автор: