Псај се враќа на сцената со нов чуден видео спот за песната „Daddy“

Псај се враќа на сцената со нов чуден видео спот за песната „Daddy“

Се сеќавате на Псај, нели? Кој би можел да ја заборави добро познатата „Gangnam Style“? Таа е една од оние песни кои едноставно остануваат во нашите глави, па дури и да сакаме нема да можеме да ја заборавиме.

Псај се враќа на сцената со нов чуден видео спот за песната „Daddy“

И покрај тоа што реално ниту една песна нема да може да ја надмине таа, неговата нова песна, „Daddy“ е специфична за неговиот стил, па токму затоа и лесно може да се всели во вашите уши. Но, она што довело до 3 милиони прегледи на Јутјуб за помалку од два дена е токму чудниот спот кој ќе ве натера да се запрашате што точно се случува. Погледнете го видеото и оценете самите…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар