13 октомври 2020 | Кафе пауза

Најчудните куќи во светот што можете да ги изнајмите, но не се евтини

Куќа во форма на хот-дог, романтична колиба на дрво до чии соби се стигнува со висечки мостови, НЛО куќа - ова се најчудните куќи во светот.

10 домашни растенија за кои сигурно не сте знаеле дека имаат позитивно влијание врз здравјето

Без разлика дали ги лекуваат болестите, го чистат воздух или ја подобруваат енергијата во просторот, исполнете го вашиот дом со овие растенија.

Лесен есенски пилинг за тело од тиква

Есента носи многу вкусни плодови, а еден од нив е дефинитивно тиквата, која можете да ја користите на различни начини.

Какви грешки прави секој хороскопски знак кога е заљубен?

Кога ви се допаѓа некоја личност, треба да внимавате како се однесувате затоа што наместо да ја привлечете, можете да ја оттурнете од вас со вашите постапки.

6 знаци дека во вашиот дом има проблеми со електричната енергија што треба да ги поправите веднаш

Истражувањата покажаа дека повеќето луѓе не ги следат препорачаните безбедносни мерки за спречување струен удар и опасност од пожар.

Најдобрите свадбени фотографии направени за време на пандемијата

И покрај целата ситуација во светот, неколку свадби беа одржани и беа направени многу прекрасни свадбени фотографии.

Маникир инспириран од Ноќта на вештерките кој мора да го имате овој октомври

Од тикви до пајаци, црни мачки и вештерки, има огромен број потенцијални идеи за интересен маникир.

Чизкејк мафини со тиква

Кога имате желба за чизкејк, ви гарантираме дека овие вкусни чизкејк мафини ќе ве задоволат.

Дали би го пробале овој десерт инспириран од коронавирусот?

Креаторот на десертот, Олга Будник, вели дека идејата ја добила за време на карантинот.