Маникир инспириран од Ноќта на вештерките кој мора да го имате овој октомври

Маникир инспириран од Ноќта на вештерките кој мора да го имате овој октомври

Без разлика дали ова е празник во Македонија или не, секогаш е интересно да ги уплашите вашите пријатели, но ако не славите, тогаш можете само да ги украсите ноктите во духот на овој интересен празник. Од тикви до пајаци, црни мачки и вештерки, има огромен број потенцијални идеи за интересен маникир.

Некои нокти имаат повеќе од две бои и слоеви на мотиви, но, ако не сакате многу бои тогаш можете да ги обоите ноктите црно и портокалово и да додадете пајажина на неколку прсти. Едноставно е и празнично.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de ❤ Hang Nguyen aka Moon ❤ (@thehangedit) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kimmie Monson (@nailsbykimmie) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Angie Ng (@nailsbyangie_n) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de ELIZE STAR (@elize_nails) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de sierra unsicker ♥ (@sierrasnails_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de •𝑴𝑼𝑺𝑺𝑨𝑺 𝑮𝑳𝑨𝑴 • (@mussasglam) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Niki McGovern (@clawsby_niki) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Beauty Nail (@beautynails.kaufland.alex) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sarah Kane (@topknotnails) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Home of Deva (@home_of_deva) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kelly Scothorn (@asprettyas_nailsbykelly) el

Погледнете ги овие креативни костуми за Ноќта на вештерките кои заслужуваат награди.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар