01 февруари 2021 | Кафе пауза

10 правила што (не) треба да ги следат првите дами

Како сопруги на претседателот, првите дами на Америка мора да се придржуваат до одредени правила што ги носи животот во Белата куќа.

Како се однесуваат хороскопските знаци во незгодни ситуации?

Сигурно ви се случило да се најдете во некоја непријатна ситуација и да не знаете како да реагирате.

Столица за нишање: Врвен додаток што ќе внесе доза на удобност во вашиот дом

Столицата за нишање може да се користи за релаксација, но може да се користи и за уредување на просторијата.

Оброк полн со витамини: Сарми од кељ и варени компири

Предлагаме сармите да ги послужите со варени компири зачинети со малку маслиново масло и магдонос.

Лесен и брз рецепт за овошни мафини без брашно

Овие мафини се одлични за бебиња и мали деца и се навистина здрав појадок или ужинка. Возрасните исто така ќе ги обожаваат бидејќи се многу вкусни и лесни за подготовка.

Не можете да се концентрирате и не ги исполнувате своите обврски навреме? Решете го тоа со помош на оваа техника

Кога станува збор за продуктивноста што води до добро завршена работа, најважни се добрата организација и фокусот.

Тесните фармерки стануваат минато: „Левис“ најави враќање на пошироките модели

Иако пандемијата негативно влијаеше на работата на многу брендови, продажбата на овие модели на фармерки порасна.

5 лоши здравствени навики што ги имаат многу луѓе кои работат на компјутер

Пандемијата целосно го смени нашиот начин на живот, а една од промените што ги донесе со себе е работењето од дома.

Каков љубовник сте според месецот на раѓање?

Месецот во кој сте родени може да одреди многу од вашите карактерни црти, вклучувајќи го и одговорот на прашањето колку сте вешт љубовник.

7 употреби на млекото надвор од кујната

Алтернативната употреба на млекото може да биде токму она што ви треба за вашето тело или за вашата коса, па дури и да ви помогне во секојдневните обврски.

Зелена оаза: Река и водопади кои воодушевуваат со своите тиркизни и зелени бои

Зелени шуми, зелена река, шумот на брановите - кому му е потребен мир и тишина за да ги наполни батериите, оваа мала оаза навистина ќе му помогне.

Вистинска инспирација: Наставничка виртуелно ги едуцира своите ученици за време на хемотерапија

За некои наставници, наставата е повеќе од само работа - тоа е страст.