Каков љубовник сте според месецот на раѓање?

Каков љубовник сте според месецот на раѓање?

Месецот во кој сте родени може да одреди многу од вашите карактерни црти, вклучувајќи го и одговорот на прашањето колку сте вешт љубовник. Се разбира, ова важи и за вашиот партнер.

Каков љубовник сте според месецот на раѓање?

Јануари

Многу малку луѓе се секси и имаат силна самодоверба како вас. Никогаш не ви е проблем да му правите на партнерот нешто што ги сака и да го задоволите. Секогаш знаете што сакате во кревет (или на некое друго место) и знаете како да побарате од вашиот партнер да го стори тоа, што зборува за вашата способност за комуникација. Карактер како вашиот е одлична основа за квалитетна врска.

Февруари

Луѓето родени во февруари се топли и љубезни. Тие се природно надарени со нежност, па шепотењето љубовни зборови на увото на партнерот е една од вашите тактики на заведување. Исто така, можете да бидете многу отворени кон вашиот партнер и да ја покажете својата ранливост. Лесно ви е да бидете тоа што сте, немате проблем со тоа. Вие сте совршени и не се менувате.

Март

Никој никогаш нема да каже дека сте срамежливи затоа што сакате да истражувате и да ги надминувате границите. Веројатно привлековте партнер кој го цени тоа. Бидејќи сте авантуристи, вашата романса секогаш ќе биде динамична и секогаш ќе имате чувство дека постојано се случува нешто ново.

Април

Квалитетите на негувателка што ги поседувате ве прават силен љубовник. Сакате да му угодувате на вашиот партнер, а себичноста не е дел од вашиот карактер бидејќи ви претставува задоволство да го гледате партнерот додека ужива во тоа. Држете се до тоа и вашата врска сигурно ќе трае долго.

Мај

Родените во мај се љубовници кои знаат да уживаат на „најсилно“. Ја цените забавата и ништо од тоа што го правите не го сфаќате премногу сериозно. Тоа додава лесна и секси вибрација во вашата врска, која партнерите често ја сакаат. Авантурата е најголема забава за луѓето родени во мај. Останете посветени на уживањето во авантурите заедно со вашиот партнер и сè ќе биде прекрасно.

Јуни

Вие сте интровертни во јавност, но зад затворени врати сте гласни и многу горди. Оваа двојна карактеристика може да биде многу секси и привлечна за многумина. Кога ќе се изгаснат светлата, се претворате во друга личност и никој не може да му одолее на тоа.

Јули

Вие сте многу мистериозен љубовник. Вашиот партнер никогаш не знае што ќе направите следно. Тоа му додава зачин на вашите односи и ги одржува живописни. Никој никогаш нема да каже дека сте здодевни или дека им недостасува возбуда со вас. Имате одлични карактеристики што не треба да ги менувате.

Август

Вашата самодоверба честопати може да изгледа како доминантно однесување, но вие не сте толку многу доминантни, туку знаете што сакате. Не плашете се да истражувате нови работи. Овој недостаток на срамежливост ќе ви помогне да привлечете партнер кој е исто така отворен и подготвен да соработува. Заедно ќе напредувате и ќе растете. Луѓето родени во август се подготвени да го поддржат својот партнер и во добро и во зло.

Септември

Вашиот интелект ве прави љубопитен љубовник кому му треба партнер кој знае како да го поттикне вашиот ум. Секогаш сте позрели од вашата генерација, што е предност која многу партнери знаат да ја ценат и поради која би можеле да ви се восхитуваат. Љубовта кон вас може да биде предизвик, но упорноста во тоа ќе му се исплати на вашиот партнер.

Октомври

Спонтаноста е вашиот заштитен знак и вие сте таков љубовник. Сакате да истражувате и во срцето сте авантурист. Барајте партнери слични на вас за да не се разочарате од некој што нема потреба од истите задоволства. Вие генерално внесувате забава во сè што ќе се вклучите, а тоа е прекрасна карактеристика.

Ноември

Тоа се луѓе кои не се придржуваат до правилата и претпочитаат да истражуваат нови работи. Тие често се однесуваат поинаку во љубовта отколку во секојдневниот живот. Во интимни ситуации, често сте срамежливи. Вашиот партнер секогаш ќе биде многу среќен со вас затоа што сте уникатни.

Декември

Вие се воздржувате во љубовниот однос. Обично ги темпирате дивите искуства за посебни пригоди. Вежбајте да бидете поотворени со вашиот партнер, многу е важно да бидете со личност на која можете да ѝ верувате. Побарајте партнер кој има заштитна линија и сака да дава, бидејќи тоа ќе ви помогне да истражувате повеќе отколку што сте подготвени да истражувате самостојно.

Прочитајте зошто утринскиот секс треба да го замени утринското кафе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар