24 февруари 2020 | Кафе пауза

4 хороскопски знаци кои ќе имаат најдобар љубовен период за време на сезоната на Рибите

Сезоната на Рибите е последна за овој астролошки круг, па одредени хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во љубовта и ќе ја пронајдат својата сродна душа.

9 работи што ги правиме секој ден, без да сфатиме колку се опасни

Луѓето имаат посебно чувство, кое им помага да предвидат кога се во опасност.

6 трикови со кои ќе ги решите болните поткожни влакна

Внатрешните влакна се создаваат кога влакното кое расте останува заробено под површината на кожата.

Ако партнерот ги прави овие работи, немојте да си го губите време со него

Ако штотуку сте се запознале со партнерот, а вашиот инстинкт ви кажува дека нешто не е во ред, не игнорирајте го. Обидете се да ги забележите знаците што покажуваат дека тој не е добар за вас.

7 правила што треба да ги следите кога ја напуштате хотелската соба

Луѓето што патуваат најмногу, во просек годишно поминуваат 88 ноќевања во хотел, а хотелите ширум светот прават сè што можат за гостите да се чувствуваат како дома.

10 тајни на невропсихолозите што ќе ви помогнат да се чувствувате подобро

Џон Арден, неврофизиолог и искусен лекар, ве советува како да си го подобрите расположението, да ја намалите вознемиреноста и да бидете посреќни.

Пролетен хороскоп за сите хороскопски знаци

Без разлика дали вашето срце е слободно или веќе сте заљубени, пролетта е време за освежување на полето на љубовта и многу хороскопски знаци ќе доживеат вистинска романтична бајка.

Како да се ослободите од 10 видови штетници што го напаѓаат вашиот дом?

Со појавата на несакани штетници во куќата, животот станува неподнослив. Тие ги уништуваат мебелот и облеката, ја расипуваат храна и ги плашат децата и животните.

Тие се толку романтични! Дизни ја создаде првата колекција венчаници инспирирана од нивните принцези

Во април годинава, Дизни ќе ја претстави својата прва колекција венчаници на модната недела во Њујорк.

Лажни мафини од овес за совршено здрав појадок

Постојат многу одлични рецепти кои ве натераат да ја консумирате оваа житарка секое утро, но ако сакате разноликост, ние ви нудиме решение!