27 април 2021 | Кафе пауза

5 знаци дека не се движите доволно

Во продолжение ќе откриете како да ги дешифрирате сигналите на вашето тело во обид да ви го направи животот малку полесен и поздрав.

5 дезени што ќе ги гледате насекаде оваа пролет

Модните дизајнери советуваат да носите повеќе додатоци, привлечни парчиња облека и да се потсетите на некои одамна заборавени стилови и дезени.

Највисоката камена кула на светот: Место на кое никој не смее да се искачи

Со своите 562 метри кои се издигнуваат од синилото, Баловата пирамида изгледа како да ги допира облаците.

Велигденски мафини: Десерт што совршено се вклопува во празничната трпеза

Ако барате совршен десерт за празниците, ова е идеалниот рецепт за вас.