5 дезени што ќе ги гледате насекаде оваа пролет

5 дезени што ќе ги гледате насекаде оваа пролет

Време е конечно да ги приберете зимските палта и џемпери и да ја прегрнете пролетта! Оваа сезона, модните дизајнери советуваат да носите повеќе додатоци, привлечни парчиња облека и да се потсетите на некои одамна заборавени стилови и дезени, а еве кои ќе бидат во тренд оваа пролет:

Зебра принт

Можеби е во модниот свет со години, но тоа е оправдано затоа што овој дезен е класичен. Она што го прави безвременски е тоа што дава шик нота без многу напор. Комбинирајте го зебра принтот со чизми или со еспадрили и подготвени сте за пролетната сезона!

Шаховска табла

 

View this post on Instagram

 

A post shared by natasha (@natashahmedx)

Обвинувајте ја серијата „The Queen’s Gambit“, но во изминатите неколку месеци, девојките направија „шах-мат“ кога е модата во прашање. Побарајте парчиња облека со правоаголни дезени, во две бои, кои потсетуваат на шаховска табла.

Мермер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cartier Rose Surjan (@cartiersurjan)

Мермерот е земјена и помлада варијанта на дизајнот „tie dye“, популарна во 60-тите години на минатиот век. Во зависност од парчето облека и од пригодата, мермерот може да изгледа модерно, но и елегантно.

„Тie dye“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie Beatrice Joslin (@missjoslin)

Освен во шеесеттите години, овој дезен беше апсолутен хит и во деведесеттите години, а сега е повторно во мода. Оваа сезона комбинирајте го со тесни панталони или фармерки кои ги откриваат глуждовите.

Цветен кич

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia & Alice (@oliviaandalice)

Цветниот дезен од хипи ерата на шеесеттите години се врати во мода, но со малку помодерен изглед. Цветните дезени сега се комбинираат со уште посилни и поживописни бои.

Погледнете кои бои ќе бидат хит ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар