Бои што ќе бидат хит ова лето: Дали сте подготвени за овие храбри комбинации?

Бои што ќе бидат хит ова лето: Дали сте подготвени за овие храбри комбинации?

Оваа модна сезона, боите се враќаат на модната сцена. Трендовите кои ги најавуваат дизајнерите, модните блогерки и инфлуенсерките вклучуваат мноштво светли бои, па дури и нивна меѓусебна комбинација.

Станува збор за светла розова, жолта, зелена, виолетова и портокалова боја, но и за нивните малку понежни и пастелни варијанти.

Овие бои изгледаат многу живописно и привлечно на летните костуми, сакоа и панталони и пожелно е да ги комбинирате бидејќи оваа сезона ќе можете да видите интересни комбинации, на пример на портокалова и розова боја.

Ако сакате нешто поедноставно, можете да изберете едно парче облека во светла боја и да го комбинирате со бела боја или со тексас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @thebreathefashion

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion Inspiration (@modeblogg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Styleograph (@thestyleograph)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by glam-o-meter (@glamometer)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FASHION | BEAUTY | INSPO (@lookwis)

Погледнете каков накит ќе се носи ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар