Каков накит ќе се носи ова лето?

Каков накит ќе се носи ова лето?

Од почетокот на пандемијата, сакаме сè што може да го подобри нашето расположение, а некои од трендовите за ова лето го прават токму тоа: носат многу светли бои и ставаат насмевка на вашето лице! Во продолжение погледнете кои се 6-те најдобри модни додатоци што ќе бидат задолжителен детаљ на вратот и на рацете ова лето.

Шарени мониста

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jason Wu (@jasonwu)

Монистата не излегуваат од мода, само го менуваат начинот на кој ќе се носат. По неколку сезони во монохроматски стил, сега се враќаат разнобојните мониста кои носат насмевка на вашето лице.

Колку повеќе, толку подобро

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louis Vuitton (@louisvuitton)

Оваа сезона стилистите препорачуваат ѓердани со што повеќе приврзоци. Можете да изберете приврзоци во златна, сребрена или бакарна боја, а за малку похрабрите има и приврзоци во различни бои.

Синџири

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CHANEL (@chanelofficial)

Синџирите се полн погодок оваа сезона и дозволени се сите варијанти! Покрај дебелите синџири околу вратот, постојат и варијации на темата: повеќе тенки синџири, црни, сребрени, бакарни… Сè зависи од вашата фантазија!

Накит во тиркизна боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Versace (@versace)

Нијансата што потсетува на лето ќе биде апсолутен хит оваа сезона.

Обетки со симболи

Обетките со разни симболи, како што се пеперутки, детелина со четири листа и цвеќиња, се во тренд неколку сезони. Искористете го тоа.

Белезици со приврзоци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pandora (@theofficialpandora)

Овие белезици се спектакуларни, модерни и добро се вклопуваат во секоја комбинација на облека.

Погледнете како да носите џемпер оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар