Неверојатен, синхронизиран танц со раце

Преку нов синхронизиран танц со рацете, талентираната ирска двојка Сузан Клери и Питер Хардинг повторно ја освои интернет-публиката. Тие подготвиле видеоспот со откачена авангардна кореографија...
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

Како реагираат мажите кога се лажно обвинети за прељуба?

Оваа одлична скриена камера ќе ве насмее до солзи. Станува збор за интересен трик кој две девојки го изведуваат...

Златен ретривер кој ги обожава звуците на гитарата

Кога музиката ќе престане, тој се мурти, штом почне пак да свири, мести широка насмевка на лицето и мрда со главата во нејзиниот ритам. :)
Датум: 02 јан 2012
, Автор:

Смешни детски новогодишни желби и пораки до Дедо Мраз

Дали вашите желби ги ставивте на хартија и ги адресиравте до Дедо Мраз? :) Најмладите веќе го сторија тоа. Еве дел од нивните искрени, слатки, смешни и навистина креативни писма...
Датум: 31 дек 2011
, Автор:

Илустрирани вистини за животот

Во 2010 година Алекс Нориега поминувал низ некој кризен период на работа, поради што решил да го отвори блогот насловен „Stuff No One Told Me“, како обид да дознае каде греши...

Мало девојче се бунтува против машко-женските стереотипи

Вознемирено мавајќи се по главата, таа се прашува зошто сите девојчиња во продавниците за детски играчки секогаш купуваат принцези, а момчињата суперхерои.

Работливо мајмунче мие садови

Цивилизираниот мајмун Пит кој се наоѓа во засолниште за примати во Боливија знае да мие садови. Оваа несекојдневна особина тој ја научил од Луис Думас од Париз, кој неколку години работел во засолништето...
Датум: 25 дек 2011
, Автор:

Пародија за животот на една самостојна модерна жена

Начинот на кој таа се справува со своите сериозни обврски ќе ве насмее до солзи, иако таа е сериозна, со изградени ставови и поставен авторитет врз другите колеги.

Три слатки ежиња ви посакуваат среќни празници

Погледнете го ова интерактивно видео со распеани ежиња. Изберете едно од ежињата и издадете му некоја од предложените наредби. Сигурни сме дека она што ќе го видите, слатко ќе ве насмее и ќе ви го разубави денот.
Датум: 20 дек 2011
, Автор:

Романтични пингвини се држат за раце

Надвор може е студено, но оваа снежна фотографија со заљубени пингвини е доволна да ги стопи дури и најстудените срца.

Новогодишна елка за студенти

Што чекате, соберете ги книгите и почнете да украсувате. Учењето за оваа зимска сесија може да почека :).

Места низ светот со урнебесно смешни имиња

Споделете ги вашите искуства преку коментар или пратете ни интересна слика за да ја надополниме оваа интересна галерија.